KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14401008
*
nr 1440 1008
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:32:05
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brygga & eka europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:25
*
Lennart Segerstråle
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
nr 1440 1008
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart SegerstrÃ¥le, född 1892, död 1975, finlandssvensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brygga & eka europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:25